25x Rychlý test na COVID19 - 319 Kč/ks (výtěrový)

Kód: 1019
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA
SADA TESTY4
7 986 Kč 7 986 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Rychlý test na AKUTNÍ infekci Covid-19 ze vzorků odebraných výtěrem z nosohltanu. Test odhalí i bezpříznakové jedince na začátku infekce. Výsledek do 10min. Český návod přílohou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NOVÝ Test ke zjištění akutní infekce COVID (nikoliv protilátek) během 10min.  

Rychlý test na detekci Covid-19 ze vzorků odebraných výtěrem z nosohltanu u jedinců podezřelých z nákazy coronavirem Covid-19. Výsledek do 10min.

Už žádné fronty, diskomfort, ztrátu času a tisíce za jeden test.

Rychlá identifikace nemocného na pracovišti i jinde a jeho izolace povede ke snížení nákaz uvnitř firem a rodin. Hlavně povede ke snížení ekonomických ztrát, které souvisí se zbytečnou nákazou celého pracoviště.

Toto testování je jediná možnost jak rozeznat bezpříznakové (samozřejmě i příznakové) přenašeče dříve než nakazí ostatní.  

OBSAH BALENÍ

1) 25 x jednotlivě zabalená testovací kazeta (každá kazeta obsahuje pruh s barevnými konjugáty a reaktivními činidly předem rozprostřenými v odpovídajících oblastech)
2) Extrakční zkumavka pro přípravu vzorků
3) Extrakční pufr pro extrakci vzorků
4) Stojan na zkumavky pro umístění extrakčních zkumavek
6) Nosní výtěrový tampon pro odběr vzorků
7) Příbalový leták pro návod k použití

COVID-19 Antigen RapidTest nerozlišuje mezi SARS-CoV a SARS-CoV-2. Výsledky svědčí pro identifikaci antigenu nukleokapsidového proteinu SARS-CoV-2. Antigen je obecně detekovatelný v nosních výtěrech během akutní fáze infekce. Pozitivní výsledky naznačují přítomnost virových antigenů, ale ke stanovení infekce je nutná klinická korelace s anamnézou pacienta a dalšími diagnostickými informacemi. Pozitivní výsledky nevylučují bakteriální infekci ani souběžnou infekci jinými viry. Detekovaný antigen nemusí být jednoznačnou příčinou nemoci.
Negativní výsledky u pacientů s příznaky delšími než sedm dní by měly být považovány za domnělé a může být provedeno potvrzení molekulárním testem, je-li to nutné pro léčbu pacienta. Negativní výsledky nevylučují infekci SARS-CoV-2 a neměly by být používány jako jediný základ pro rozhodnutí o léčbě nebo volném pohybu pacienta, včetně rozhodnutí o kontrole infekce. Negativní výsledky by měly být brány v úvahu v souvislosti s nedávnými expozicemi pacienta, anamnézou a přítomností klinických příznaků a symptomů shodných s COVID-19.
Rychlý test na antigen COVID-19 je určen k použití zdravotnickými odborníky nebo vyškolenými pracovníky, kteří jsou zdatní v provádění rychlých laterálních testů.

 

PRINCIP TESTŮ

Rychlý test antigenu COVID-19 je imunochromatografický membránový test, který používá vysoce citlivé protilátky k detekci nukleokapsidového proteinu SARS-CoV-2 ze vzorků z nosu nebo ze vzorků z nosohltanu. Protilátky specifické pro SARS-CoV-2 jsou zachycovány na testovací oblasti membrány a kombinovány s dalšími činidly / podložka pro vytvoření testovacího proužku. Během testování reaguje vzorek s anti-COVID-19 protilátkami konjugovanými s barevnými částicemi a
předem nanesenými na podložku testu. Směs poté migruje nahoru na membránu chromatograficky kapilárním působením a reaguje s činidly v oblasti testovací linky. Proto pokud vzorek obsahuje antigen COVID-19, v testovací linii se objeví barevná čára. Pokud vzorek neobsahuje Antigen COVID-19, v oblastech testovacích linií se neobjeví žádná barevná čára, což naznačuje negativní výsledek. Jako kontrola správnosti provedení by se v oblasti kontrolní linie měla vždy objevit modře zbarvená čára a modrá barva by se měla změnit na červenou během testování, pokud byl přidán správný objem vzorku a došlo k nasáknutí membrány.

 

OMEZENÍ TESTU

1. Pro profesionální diagnostické použití in vitro a mělo by být pouze pro detekci antigenu SARS-CoV-2, nikoli pro jiné viry nebo patogeny.
2. Tento test detekuje životaschopný (živý) i neživotaschopný SARS-CoV-2. Výkon testu závisí na množství viru (antigenu) ve vzorku a může nebo nemusí korelovat s výsledky virové kultivace provedenými na stejném vzorku.
3. Účinnost byla hodnocena pouze pomocí postupů uvedených v této příbalové informaci.
Úpravy těchto postupů mohou změnit účinnost testu.
4. Negativní výsledek testu se může objevit, pokud je hladina antigenu ve vzorku pod detekčním limitem testu. Pokud je výsledek testu negativní, ale klinické příznaky přetrvávají, doporučuje se provést další testování pomocí jiných klinických metod. Stejně jako u všech diagnostických testů by měla být potvrzená diagnóza stanovena lékařem až po vyhodnocení všech klinických a laboratorních nálezů.
5. Negativní výsledky testů nejsou určeny k ovlivnění jiných virových nebo bakteriálních infekcí jiných než SARS.
6. Pozitivní a negativní prediktivní hodnoty jsou vysoce závislé na prevalenci. Falešné pozitivní výsledky testů jsou pravděpodobnější v obdobích nízké aktivity COVID, kdy je prevalence střední až nízká.
7. Falešné negativní výsledky se mohou objevit, pokud je vzorek nesprávně odebrán, přepraven nebo se s ním nevhodně manipuluje.
8. Děti mají sklon k šíření viru po delší dobu než dospělí, což může mít za následek rozdíly v citlivosti mezi dětmi a dospělými.
9. Je-li nutná diferenciace konkrétních virů a kmenů SARS, je nutné po konzultaci se státními nebo místními úřady veřejného zdraví provést další testování. 


URČENO PRO ZDRAVOTNÍKY

Z hygienických důvodů není možné zboží vrátit ve 14-denní lhůtě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy výtěrové
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: